Ósmego grudnia w Kielcach odbyła się regionalna konwencja partii Porozumienie.

Oprócz p. Premiera, na sali konferencyjnej znajdowali się również posłowie porozumienia Michał Cieślak i Zbigniew Gryglas, posłanka na sejm VII kadencji, Renata Janik, prezes Młodej Prawicy Jan Strzeżek oraz zarząd świętokrzyskiej Młodej Prawicy, Łukasz Kubka, Marcin Wróblewski, Natalia Rajtar i Marcin Woch, wójt Miedzianej Góry Zdzisław Wrzałka, oraz sekretarz gminy Bodzentyn, Wojciech Furmanek

 

Jarosław Gowin-prezes ugrupowania przedstawił program i podstawowe założenia którymi kieruje się Zjednoczona Prawica oraz zapewnił o wspólnym starcie w przyszłych wyborach samorządowych. Nie ukrywał on swojego zaskoczenia ogromną frekwencją.

Po przemowie premiera nadszedł czas zadawania pytań od publiczności. Poruszane tematy były przeróżne, od sprawy dotyczących infrastruktury lokalnej po poważne tematy gospodarcze jak wprowadzenie przez Polskę waluty euro.

Nie zabrakło również gorących podziękowań od posła Michała Cieślaka. Dziękował on za liczne przybycie. Udzielał on również odpowiedzi na nurtujące publiczność sprawy związane z wyborami.

Za imprezę odpowiedzialna była młodzieżówka -Młoda Prawica.

Prezes Porozumienia pozytywnie wyraził się na temat całej konwencji oraz podziękował organizatorom za profesjonalne podejście do sprawy.

 

Młodsi działacze Porozumienia byli reprezentowani na mównicy przez Łukasza Kubkę-przewodniczącego zarządu Młodej Prawicy w województwie świętokrzyskim, który przedstawił plan działania na najbliższy czas. Nie zabrakło w nim sprawy organizowania debat, jak i spotkań otwartych.

 

 

 

 

Na zdjęciu przewodniczący zarządu Młodej Prawicy Łukasz Kubka