25 stycznia o godzinie 17:30 w kieleckim Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej odbyła się debata pod tytułem „Życie Młodzieży w Kielcach”.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Młodą Prawicę.  Sala była prawie zapełniona w, większości młodymi ludźmi.

Głos wielokrotnie zabierał Łukasz Kubka – prezes świętokrzyskich struktur Młodej Prawicy, jak i organizator całej debaty.

 Na zdjęciu Łukasz Kubka.

Temat dotyczył obecnego poziomu życia i perspektyw w stolicy województwa świętokrzyskiego, na który wypowiadali  się przedstawiciele młodzieżowych struktur niemal wszystkich partii zasiadających obecnie w Sejmie.

Widzowie spotkania także mogli zabrać głos zarówno zadając pytania prelegentom jak i samemu wymienić ze sobą zdanie, co było powodem małej sprzeczki, którą załagodziła Pani Renata Janik, doradczyni wicepremiera Jarosława Gowina, która również włączyła się do dyskusji.

Młodą Prawicę na debacie reprezentował Marcin Woch, który w  merytoryczny sposób omówił obecne szanse młodzieży i wskazał priorytety dla Kielc. Nie mogło zabraknąć  również polemiki, która odbyła się pomiędzy przedstawicielami młodzieżówek Prawa i Sprawiedliwości, a Nowoczesnej.

Na zdjęciu od przedstawiciele młodzieżówek, od lewej: Marcin Woch – Młoda Prawica, Grzegorz Prokop – Forum młodych PiS, Patryk Cylara – Młodzi Demokraci, Jakub Banaszewski- Młodzi Nowocześni i Łukasz Wasilewski- Kukiz’15

Jakub Drożdż sekretarz generalny Młodej Prawicy. Sekretarz, który przyjechał do Kielc aż z Warszawy w kilku zdaniach opowiedział jak wygląda życie młodych ludzi w Warszawie.

 

 

 

 

Na zdjęciu Jakub Drożdż.

Spotkanie zakończyła wypowiedź wiceprezesa świętokrzyskich struktur Marcina Wróblewskiego. Poruszył on temat ludzi, którzy uczęszczają do szkół gimnazjalnych i średnich.

Spotkanie zakończyło się o godzinie 20:00.