14 lutego 2018 roku obchodzimy Środę Popielcową oraz Walentynki,
a także 76. rocznicę powstania Armii Krajowej.

Dnia 14 lutego 1942, na rozkaz Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych generała Władysława Sikorskiego Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową. Pierwszym dowódcą AK był generał Stefan Grot-Rowecki. Zadaniem Armii Krajowej było tworzenie struktur wojskowo-organizacyjnych na czas okupacji dla mobilizacji społeczeństwa do walki bieżącej, ochrona Polskiego Państwa Podziemnego oraz odtworzenie armii na czas otwartej walki o niepodległość, czyli przygotowanie kraju do powstania powszechnego.

Stowarzyszenie Młoda Prawica, która niedawno rozpoczęła swoją działalność w województwie wielkopolskim, wyraziła swoją pamięć o tym wydarzeniu poprzez zapalenie znicza i oddanie należnej czci bohaterom w miejscu pamięci przy parafii św. Maksymiliana Kolbe w Koninie.

Jakub Eltman, wiceprezes Młodej Prawicy w Wielkopolsce i członek rady krajowej, zaznacza, że bardzo ważne jest budowanie postaw patriotycznych w społeczeństwie. „Bohaterowie z tamtych lat zrobili dla nas wiele, w większości poświęcili swoje życie, dlatego należy się im nasz szacunek i zachowanie pamięci.”

Młoda Prawica w Wielkopolsce wciąż tworzy swoje struktury poszukując osoby chętne do działalności społecznej i politycznej. Kontakt ze stowarzyszeniem można nawiązać poprzez profil na Facebook’u: „Młoda Prawica – Wielkopolska”.