19 lutego odbyła się akcja Młodej Prawicy w Poznaniu, gdzie wręczyliśmy Prezydentowi Jaśkowiakowi pismo, w którym wyrażamy swoje zaniepokojenie wypowiedziami Pana Prezydenta dla „The Jerusalem Post”.

Szanowny Panie Prezydencie,

w imieniu Stowarzyszenia Młoda Prawica wyrażamy swoje głębokie zaniepokojenie narracją Pana wypowiedzi w izraelskiej gazecie The Jerusalem Post.

 

Nie możemy przyjąć do wiadomości pańskich wypowiedzi, w których obraża Pan Polskę, a także szkodzi wizerunkowi miasta Poznania. Obraża Pan pamięć milionów Polaków, którzy walczyli w II wojnie światowej, twierdząc że Polacy brali udział w mordach na narodzie żydowskim. Wpisuje się to w antypolską propagandę, a treść wypowiedzi odbieramy jako atak na rząd Zjednoczonej Prawicy, a nie troskę o dobro Ojczyzny.

 

My, młodzi działacze Stowarzyszenia, które promuje wartości patriotyczne oraz poszanowanie historii Narodu Polskiego nie wyrażamy zgody na, wszelkiego rodzaju, komentarze fałszujące prawdę historyczną. Młoda Prawica swoimi działaniami w postaci akcji happeningowych, debat lokalnych i zabierania głosu w mediach lokalnych oraz ogólnopolskich podejmuje walkę z  próbami szargania dobrego imienia naszego Kraju.

 

Prezes Oddziału
Mateusz Andrzejewski

Nie ma naszej zgody na szkalowanie Polski!