W sobotę 12 maja działacze oddziału wielkopolskiego Stowarzyszenia „Młoda Prawica” uczestniczyli w Marszu Pileckiego, który przeszedł ulicami Poznania.

Rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny w Poznaniu, która sprawowana była w intencji romistrza Witolda Pileckiego oraz wszystkich tych, którzy oddali swoje życie Ojczyźnie.

Marsz skupił przedstawicieli wielu poznańskich organizacji patriotycznych oraz mieszkańców Poznania, którzy przeszli spokojnym krokiem spod Fary, przez Stary Rynek, ulicę 27 Grudnia i aleje Niepodległości pod Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego. Tam też zgromadzeni odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a przedstawiciele poszczególnych organizacji wygłosili uroczyste mowy. Następnie delegacje złożyły kwiaty.

W obchodach brał udział Mateusz Andrzejewski, prezes lokalnych struktur „Młodej Prawicy”. Podczas przemówienie mówił o tym jak w czasach ataków na naszą historię ważne jest upamiętnianie istotnych wydarzeń i postaci z historii naszego narodu. Zwrócił uwagę na konieczność udziału ludzi młodych w takich wydarzeniach.